Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Szczepienia dziecka > Reakcja poszczepienna

Co zrobić gdy nastolatek źle się uczy?

Każdy pamiętał jak to było gdy miało się naście lat. Co zrobić gdy nastolatek źle się uczy? Szukaliśmy wolności, radości i wszystko co było obowiązkiem schodziło na drugi plan. W ten sposób chodziło się na wagary, a w szkole jakoś się układało. Co jednak zrobić gdy naszej nastoletniej pociesze w szkole się nie układa? Problemy w szkole nie są niczym nowym. Mieliśmy je my, mieli nasi ojcowie. Mają je także nasze dzieci. Czasem mały problem przeradza się w duży, a nawet solidny, inteligentny uczeń staje się słabym. Wtedy rodzic ma ostatnią szansę żeby porozmawiać ze swym dzieckiem. Rozmowa to dobry początek do kolejnych kroków. Jednak nie może ona wyglądać jak monolog. Monologi ogólnie źle wpływają na sytuację, bo tak jak Arystoteles nie pomógł sobie w swej mowie obronnej, tak w oczach naszego potomka możemy wyglądać jak przemądrzały stary pryk. Co zrobić gdy nastolatek źle się uczy? Kontrola obecności w szkole to konieczność. Żeby mieć pełne spojrzenie na sprawę musimy wiedzieć czy nasz Adam czy Anna chodzą na lekcję, a jeśli nie to jak często je opuszczają. Wspólne odrabianie lekcji w pewnym wieku nie jest dobrym pomysłem. Młodzież zwykła się usamodzielniać sama się przyłoży do nauki gdy tylko znajdzie odpowiedni bodziec. Takim bodźcem może być dodatkowe kieszonkowe, albo wakacje. Oczywiście tylko wtedy gdy oceny się poprawią. Co jeśli chłopak czy dziewczyna chodzą na lekcje, pracują w domu a wyniki są mizerne? Są dwie opcje, albo nasze dziecko nie ma talentu do pewnych dziedzin nauk, albo nauczyciel nie talentu. Co zrobić gdy nastolatek źle się uczy? Ta druga opcja jest równie prawdopodobna jak pierwsza, ale zawsze najpierw musimy przyjrzeć się naszemu dziecku czy pracuje należycie.