Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Nastolatki > Anoreksja chorobą nastolatek

Co zrobić jak nie zdam matury

Nadchodząca matura spędza sen z powiek wielu osobom. Co zrobić jak nie zdam matury Każdy się stresuje, zastanawia co zrobi jak nie zda matury i nie dostanie się na studia. Zawsze są poprawki, ale wtedy rekrutacja na studia jest już zamknięta na większości uczelni. Zostają wtedy Wyższe Szkoły bądź studia zaoczne, tutaj łatwiej się dostać, ale trzeba się również liczyć z dużo większymi kosztami, ponieważ za studia zaoczne bądź studia na Wyższych Szkołach się niestety płaci.  Ewentualnie można sobie zrobić rok przerwy i pójść do pracy, bądź zapisać się do Szkoły Policealnej. Co zrobić jak nie zdam matury Są kierunki gdzie słuchacz uczęszcza tylko rok na zajęcia i ma określony zawód są też 2 letnie szkoły policealne. Wszystko zależy od naszych możliwości i chęci. Trzeba wziąć się w garść i dobrze przygotować do egzaminu dojrzałości, który już się zbliża wielkimi krokami. Do maja coraz mniej czasu, a nauki wciąż przybywa. Także czas i pora na powtórki przed maturą.  Co zrobić jak nie zdam matury Nie jest ona wcale taka straszna jak się wydaje.