Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Żywienie dziecka > Jak utrzymać zbilansowaną dietę dziecka?

Czas wolny dzieci

Ilu z Was zastanawiało się jak zorganizować czas wolny swoim dzieciom? Czas wolny dzieci Wymyślajmy kreatywne zajęcia dla naszych pociech, a nie posadzenie ich przed komputerem i niech grają, a my za ten czas sobie odpoczniemy. Albo dzieci niech oglądają same bajki w telewizji, a my wykonamy kilka telefonów służbowych.

Spędzajmy więcej czasu ze swoimi dziećmi. Malujmy razem z nimi, pobawmy się klockami, idźmy na spacer, powycinajmy coś z kolorowego papieru. Gra na komputerze nie jest niczym złym, ale w rozsądnych zasobach czasowych. Niech dziecko nie spędza 5 godzin przy komputerze. Czas wolny dzieci A nasze poświęcenie uwagi dziecku niech się nie ogranicza tylko do wspólnie zjedzonego obiadu i kolacji. Dziecko potrzebuje naszej uwagi. Czasem potrzebuje, aby się przytulić, ale ono nam tego nie powie, a sami też się nie domyślimy.

Nawet nie zdarzymy zauważyć, gdy nasze dziecko dorośnie i zamknie się w sobie, a wtedy my nic już na to nie poradzimy, Czas wolny dzieci nie pozwólmy, aby nasze dzieci się od nas odsunęły.