Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Szkoła > Gdy dziecku brakuje motywacji do nauki

Czy przedszkole to dobre rozwiązanie?

Trochę szumu wzbudziła ustawa dotycząca posyłania do szkoły sześciolatków. Czy przedszkole to dobre rozwiązanie? Część rodziców jest za tym by dzieci szły do szkoły wcześniej, część jest stanowczo przeciwna. Dzięki temu dyskusja pojawiła się także na temat sensu powstawania przedszkól i posyłania tam swoich pociech. Jak to jest z przedszkolami? Warto do nich posyłać małe dzieci czy jednak lepiej zaopiekować się nimi w domu? Przedszkola mają zarówno wiele zalet jak i wad. Można więc dywagować na ich temat bez końca, a i tak nie dojdzie się do konkretnych wniosków. Jak więc sprawa wygląda obiektywnie? Zaletą przedszkola jest to, że przystosowuje dziecko do nauki w szkole. W ten sposób mali milusińscy mają styczność z innymi dziećmi i mogą przygotować się na to, co czeka ich w szkole. Dlatego niewątpliwie instytucja przedszkola sprzyja rozwojowi dziecka. Czy przedszkole to dobre rozwiązanie? Może ono spotkać się ze swoimi rówieśnikami i nawiązać już jakieś kontakty z innymi. Oprócz tego jest to dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy pracują. W ten sposób mogą posłać dziecko do przedszkola i mieć świadomość, że będzie ono pod dobrą opieką. Przedszkole zapewnia również pewne podstawy związane z nauką literek, oraz różnorodne zajęcia ruchowo-taneczne. Zatem niewątpliwie wpływa pozytywnie na rozwój dzieciaka. Jakie są wady? Przede wszystkim nie warto czegoś zaczynać zbyt szybko. Dziecko powinno poczuć smak dzieciństwa, a co najważniejsze zainteresowanie rodziców. Czy przedszkole to dobre rozwiązanie? Jeśli poślemy dziecko do przedszkola zbyt szybko, może to w jakimś stopniu upośledzić jego sferę emocjonalną, bowiem dla takiej pociechy bardzo ważny jest czas spędzony wspólnie z rodzicami.