Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Problemy współczesnej rodziny > Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot

Czy w ciąży mogę chodzić do SPA

Najlepszy czas na cieszenie się urokami SPA to drugi trymestr ciąży. Czy w ciąży mogę chodzić do SPA Oczywiście zanim zdecydujesz się na wybrany zabieg, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym ciążę,  aby wykluczył ewentualne przeciwwskazania. Na pewno nie należy poddawać się zabiegom, które powodują nadmierne rozgrzanie ciała, takim jak: sauna, łaźnie parowe czy ultradźwięki. Czy w ciąży mogę chodzić do SPA One dość szybko podnoszą ciśnienie tętnicze, a zwłaszcza sauna. Dla kobiet spodziewających się dziecka, niektóre ośrodki SPA mają opracowane specjalne programy pielęgnacji skóry twarzy, dłoni, klatki piersiowej, stóp oraz masaży, które przyniosą ulgę np. bolącym plecom lub spuchniętym nogom. Tak więc śmiało możesz korzystać z tego, czego lubisz. Oczywiście możesz również korzystać z karnetów na basen czy na masaże, ale nie wszystkie. Czy w ciąży mogę chodzić do SPA Zazwyczaj kobiety w ciąży nie mogą poddać się masażom na plecy, ponieważ pozycja do masażu uciska piersi i brzuch.