Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Wolny czas > W co lubią bawić się dzieci?

Dbaj o higienę dziecka podczas przeziębienia

Jeżeli maluch nie jest zbyt osłabiony gorączką, możesz normalnie go kapać oczywiście nie rób tego każdego wieczora i zadbaj o to, Dbaj o higienę dziecka podczas przeziębienia aby temperatura w łazience była troszkę wyższa niż zwykle podczas kąpieli.

Poczekaj tylko z myciem główki, aby nie narazić chorego niemowlęcia na dodatkowy stres.

Gdy malec ma bardzo wysoką gorączkę to nie kąp go wtedy, ale nie zaniedbuj czynności higienicznych.  Dbaj o higienę dziecka podczas przeziębienia Można wtedy zrobić dziecku tak zwaną „kąpiel na sucho” czyli wycieramy bobaska tylko chusteczką nawilżającą lub lekko wilgotną gąbką czy myjką do ciała.

Ważne jest, aby często zmieniać maluszkowi pieluszki podczas choroby, ponieważ wtedy malec więcej pije, a to powoduję, że oddaje więcej moczu o innym składzie. Dbaj o higienę dziecka podczas przeziębienia A pieluszki szybciej się zużywają i mogą podrażniać bardzo wrażliwą skórę dziecka.