Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Szkolnictwo ponadgimnazjalne > Wybór liceum ogólnokształcącego

Dzieci przychodzą do mnie jak coś chcą

Twoje dziecko przychodzi do ciebie porozmawiać i się poprzytulać wtedy kiedy czegoś chce? Dzieci przychodzą do mnie jak coś chcą Zazwyczaj są to pieniądze, a Ty czujesz się jak bankomat? Ogranicz to. Usiądź z synem czy nastoletnią córka i wytłumacz, że nie mogą przychodzić i być mili dla ciebie tylko wtedy kiedy potrzebują gotówki na wypad do kina ze znajomymi. Wprowadź jasne zasady. Możesz ustalić tygodniowe kieszonkowe, ale pod żadnym pozorem nie dokładaj pieniędzy, jeśli przyjdą z prośbą. Dzieci przychodzą do mnie jak coś chcą No chyba, że to jakiś większy i dość potrzeby bądź ważny wydatek. Z góry wspólnie ustalcie jaka to będzie kwota, na przykład 50zł dawane co poniedziałek, ale ani złotówki więcej.

Nauczysz w ten sposób swoje dzieci oszczędzania i szanowania pieniędzy. Dzieci przychodzą do mnie jak coś chcą Będzie im łatwiej w poźniejszym, dorosłym życiu bądź na studiach, gdzie każda złotówka się liczy dla biednych studentów.