Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Przeziębiony malec > Moczenie stópek

Dzieci szukają trendów

Nie ma się co dziwić jeśli twoje dziecko w wieku 7 lat przyjdzie do ciebie i zacznie Ci wyrzucać, że jesteś złą matką, bo ono nie ma super wypasionej komórki, tabletu czy laptopa. Dzieci szukają trendów Większość rodziców nie ma czasu na zajmowanie się swoimi dziećmi dlatego kupuje im drogie prezenty, takie które pozwolą mu zająć czym czas. Przecież ciągle nie musi dziecko grać na laptopie, dla odmiany weźmie sobie tablet lub smartfona.

Ustal z dzieckiem, że stopniowo będzie dostawało takie prezenty, Dzieci szukają trendów ale nie ma nic za darmo, na wszystko trzeba zapracować.

Jeśli Cię nie stać na takie kosztowne rzeczy również wytłumacz to dziecku, że nie pracujesz i nie możecie sobie pozwolić na inne wydatki, ale postarasz się jakiś fajny prezent kupić mu na urodziny, ale pod warunkiem, że będzie cały czas grzeczne, dobrze się uczyło i pomagało Ci w domowych obowiązkach. Koszt telefonu nie musi być duży, zawsze można wziąć telefon na umowę w MIXie. Są takie oferty, że za telefon płacimy 1zł, a co miesiąc musimy tylko doładować konto telefonu kwotą 25zł, a czasem 30zł- zależy to od warunków określonych w umowie.

Warto również odwracać uwagę dziecka od takich rzeczy. Dzieci szukają trendów Siedmio czy dziesięciolatkowi tablet czy super komórka nie są jeszcze potrzebne.