Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Płaczliwy brzdąc > Problemy naszych najmłodszych

Gry i zabawy

Kiedy oboje rodziców jest w domu warto pograć w coś ze swoimi dziećmi. Gry i zabawy Jeśli mamy małe dziecko wspólnie możemy poukładać klocki, poczytać bajeczkę bądź porysować coś.

Jeśli natomiast dziecko jest już starsze to fajną gra jest gra „Państwa miasta” czy chińczyk. W każdym domu znajdzie się kartka papieru i klika długopisów oraz plansza do gry w chińczyka. Również wspólne oglądanie bajek jest dobrze spędzonym czasem.

Gdy nasz syn czy córka jest już nastolatkiem możemy pograć wspólnie w karty lub w statki. Taki czas spędzony wspólnie również dobrze zbliża wszystkich ze sobą. Gry i zabawy Podczas gier możemy rozmawiać o swoich problemach, przeżyciach, o tym co nas martwi z jakimi trudnościami spotykamy się na co dzień. Ważne jest, aby każdą wolną chwilę spędzać ze swoją rodziną.

Wiosną czy latem, gdy jest ładna pogodna za oknem możemy się wybrać na rowery czy na spacer po mieście i zjeść lody. Gry i zabawy Możemy również chodzić wspólnie na basen albo na siłownie czy korty tenisowe.