Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Nastolatki > System nauczania w podstawówce

Idę na studia

Matura zdana, rekrutacja na studiach zakończona sukcesem. Idę na studia Dostaliśmy się na wymarzony kierunek studiów i to do innego miasta. Co teraz?

Czas i pora rozglądać się za mieszkaniem, akademikiem lub jakimś pokojem. Oczywiście większość młodych ludzi na 1 roku mieszka z paczką znajomych ze szkoły. Wtedy szukają mieszkania do wynajęcia. Trzeba pamiętać jednak, że najważniejsze jest podpisanie umowy przez wyjnajmujacych i jasne określenie warunków i terminów zapłaty za mieszkanie. Idę na studia Większość właścicieli mieszkań życzą sobie jeszcze jako zabezpieczenie kaucję. Zazwyczaj wynosi ona połowę lub całość 1 miesięcznego czynszu. Oczywiście zapewniając, że jest ona do zwrotu, a w rzeczywistości różnie z tym bywa.

Kolejną sprawą jest zapoznanie się z miastem. Przed rozpoczęciem roku akademickiego warto zwiedzić kilka miejsc. Dobrze, gdy do nowego miasta przyjedziemy klika dni przed 1 października. Idę na studia Wtedy będziemy mieć czas aby zorientować się jakim autobusem dojechać na uczelnie , gdzie jest najbliższe xero, gdzie jest jakiś sklep no i przyda się wiedzieć gdzie jest jakaś przychodnia i w razie kradzieży komisariat policji.