Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Szkoła > Szkoły waldorfskie

Jak oszczędzać na studiach

Czas studiów to czas samodzielności i planowania wydatków.

Najczęściej rodzicie dają pieniądze na opłacenie mieszkania plus coś dorzucą do utrzymania. Jak oszczędzać na studiach Socjalne wpływa na konto i równie szybko z niego znika.

Imprezy w klubach, piwo, pizza, kebab również kosztuje. Lepiej urządzać bądź chodzić na domówki- o wiele taniej to wynosi. Nie musimy płacić za wejściówkę ani za piwo, które w barze kosztuje ok. 6zł. Za tę kwotę kupimy 2 inne w sklepie.

Ważne jest również żeby nie wydawać pieniędzy na prawo i lewo w sklepie. Jak oszczędzać na studiach Warto przeglądać gazetki reklamowe i łowić promocje. Sporo jedzenia dają nam rodzicie gdy jeździmy na weekend do domu. Która mama nie da wałówki studenciakowi?

Bardziej opłaca się gotowanie na 2 dni niż zrobienie obiadu na jeden dzień. Koszt ugotowania zupy to ok. 5zł (woda, torebka warzyw mrożonych, 2 łyżki śmietany, 1 Kosta rosołowa) i obiad jest na 2 dni czasem nawet i na 3. Jak oszczędzać na studiach A na drugie danie można wyciągać zapasy od rodziców, a gdy ich brakuje to również tanim kosztem można coś ugotować np. kluski z serem i cebulką, bądź makaron z sosem czy ziemniaki z kiełbasą.