Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Wolny czas > Uprawianie sportu

Jak spędzają dzieci i nastolatki czas w szkole

Dzieci nie lubią szkoły. Jak spędzają dzieci i nastolatki czas w szkole To fakt potwierdzony naukowo i nawet najdziwniejsi Amerykańscy naukowcy tego nie zmienią. Skąd bierze się uraz do tej instytucji? Oceny, a może wymagający nauczyciel? Chyba jednak to nie jest najgorsze, dzieci potrzebują ruchu, a czterdzieści pięć minut trzeba jakoś odreagować – do tego służą przerwy. Jak dzieci je spędzają?
Najprostszym sposobem jest spontaniczne wybiegnięcie z budynku i opanowanie boisk, murków, trawnika i schodów. Dzieciaki nie znoszą bezczynności dlatego po lekcji wszystko wydaję się niesamowicie interesujące.
Niestety do lamusa odchodzą czasy samolotów z linijki i długopisu oraz butelki po Lifcie używanej zamiast piłki. Coraz częściej do szkoły Młodzi ludzie poza książkami przynoszą coś jeszcze. Jak spędzają dzieci i nastolatki czas w szkole O ile piłkę do nogi moglibyśmy zrozumieć, to laptopy, przenośne konsole i zdalnie sterowane gadżety budzą co najmniej niesmak. Co gorsza wraz ze zwiększaniem się ilości „bajerów” zmniejsza się aktywność naszego dziecka. „Bo po co biegać skoro ja mam coś co samo lata”? Ponadto dzieci lubią błysnąć przed rówieśnikami, a przerwa w lekcjach nadaje się do tego idealnie, bo gdzie znajdziemy lepszą widownie jak nie w szkole?
Czas przerwy jednak zawsze będzie świętym czasem dla każdego ucznia. Chociaż przerwy są krótkie to dają wystarczający zastrzyk zabawy, by wytrzymać na kolejnej lekcji. Oczywiście duża tu rola nauczyciela, by po dzwonku klasa z chęcią na nią przybywała. Jak spędzają dzieci i nastolatki czas w szkole Pamiętajmy też, że wśród przerw jest ta jedna wyjątkowa przerwa obiadowa, która często więcej ma wspólnego z piłką do nogi niż z obiadem.