Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Przeziębiony malec > Gorączka

Jak utrzymać zbilansowaną dietę dziecka?

Jak wiadomo, dzieci bardzo często mają problem jeśli chodzi o żywienie. Jak utrzymać zbilansowaną dietę dziecka? Często doskwiera im brak apetytu i niekoniecznie chcą jeść to, co przygotowała dla nich mama. Zdarza się więc, że dzieciaki jadają bardzo marnie i przez to stają się powodem zmartwień dla swoich rodziców. Co więc zrobić, by dziecko jadło regularnie, a jego dieta była zbilansowana i bogata we wszelkie potrzebne wartości odżywcze?
Przede wszystkim, kluczem do sukcesu jest dieta urozmaicona. Dziecko lubi jeść coś nowego, jest to dla niego swego rodzaju nowość jeśli na jego stole pojawi się coś nowego, bądź coś czego na obiad dawno nie było. Warto więc zadbać o to, aby karmić nasza pocieszę co jakiś czas czymś nowym, a nie kłaść mu na talerz ciągle to samo. Jak utrzymać zbilansowaną dietę dziecka? Monotonia każdemu może się znudzić, a zwłaszcza maluchowi. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest wcześniejsze przygotowywanie specjalnego menu dla dziecka, które jasno określi co w danym dniu nasza pociecha zje.
Druga sprawa to odpowiednio zbalansowana dieta. Nie można dziecka karmić cały czas warzywami, albo owocami. Należy dokładnie zadbać o to, by dziecko dostawało wszystkiego po trochu. Dobrze więc będzie jeśli będzie dostawało na obiad tyle samo mięsa, co warzyw, a do tego jakiś odpowiedni deser, który będzie jednocześnie nagrodą za ślicznie zjedzony obiad.
Warto dopilnować aby posiłki naszego dziecka były regularne. Jeśli dziecko je nieregularnie może to objawić się różnymi problemami z żołądkiem, zwłaszcza, że żołądek dziecka jest o wiele wrażliwszy niż dorosłego. Jak utrzymać zbilansowaną dietę dziecka? Dlatego dobrze jest dawać dziecku małe posiłki, ale częste.