Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Przeziębiony malec > Przeziębienie

Jak zachęcić 8 latka do nauki

Wielu rodziców ma ten problem. Jak zachęcić 8 latka do nauki Dziecko idzie do szkoły, wraca do domu po siedmiu godzinach spędzonych w szkole ze stertą książek i z wieloma pracami domowymi. Czasem jeszcze nasze dziecko uczęszcza na zajęcia dodatkowe i jeszcze więcej czasu spędza po za domem. Zamiast siedzieć w książkach i pisać opowiadanie syn czy córka woli się jeszcze pobawić, a gdy karzemy iść do lekcji zaczyna się histeria, płacz i błaganie, krzyki i wrzaski.

Jak sobie z tym poradzić i jak zachęcić dziecko do systematycznego odrabiania lekcji i systematycznej nauki?

Można wprowadzić zasadę, że za obrobione zadanie domowe z jednego przedmiotu dziecko otrzymuje 30minut grania w ulubioną grę. Jak zachęcić 8 latka do nauki Inną zasadą jest wspólne odrabianie lekcji, tzw. „Burza mózgów”.  Można również stosować inne zasady to wszystko zależy od tego, jakie rodzic ma pomysły, a może być ich naprawdę mnóstwo.

Stosowanie kar i krzyków na dziecko za to, że nie chce siadać do lekcji nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nasza złość motywuje malca do robienia nam na przekór. Jak zachęcić 8 latka do nauki I w ten sposób zataczamy błędne koło.