Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Szkoła > Po co czytać

Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot

To powiedzenie zna chyba każdy oraz każdy wie ile jest w nim prawdy. Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot I tak ono się ma do naszych codziennych spraw. Owszem tak jest, gdy dzieci SA małe jest z nimi mniej problemów niż z dorastającymi młodzieńcami czy już pełnoletnimi pełnymi buntu nastolatkami. Póki dziecko chodzi do przedszkola czy szkoły podstawowej wszystko mamy pod kontrolą. Problemy zaczynają się dopiero w okresie dojrzewania czyli wtedy kiedy dziecko wchodzi w nowe znajomości, idzie do nowej szkoły. Poznaje innych kolegów i koleżanki. Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot Czas gimnazjum i liceum to okres buntu u nastolatków. Często w tym okresie zaczynają opuszczać się w nauce, są wulgarni, opuszczają coraz więcej zajęć lekcyjnych za namową kolegów czy koleżanek z klasy, sięgają po używki , żeby przypodobać się znajomym. Każdy nastolatek ma taki swój czas buntu i każdy rodzic musi przez to przejść, ale ważne jest to, aby nie stracić kontroli, bo skutki mogą być różne. Kiedy nasza pociecha przejdzie ten czas to później jest już z górki. Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot Matura, pierwsza miłość, studia, nowe życie.