Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Nastolatki > Dodatkowe zajęcia dla nastolatków

Maluszkowi nie chce się odbić po posiłku

Oto kilka rad, gdy maluszek zje i  nie chce mu się odbić.

Kiedy maleństwo skończy ssać pierś, Maluszkowi nie chce się odbić po posiłku powoli unieś je pionowo, jedną dłonią podtrzymując główkę, a drugą pupę niemowlęcia. W tej pozycji delikatnie oprzyj szkraba na ramieniu. Przytrzymaj jego ciało jedną ręką- drugą lekko poklep po pleckach. Odczekaj około 5 minut.

Jeżeli to nie pomogło połóż malca na brzuszku – Maluszkowi nie chce się odbić po posiłku lekki ucisk powinien uwolnić bańkę powietrza. Ponownie unieś niemowlę, ułóż je na swoim ramieniu i znowu poklep w plecki. Teraz powinno się udać. Jeśli natomiast znowu się nie uda to podaj maluchowi butelkę z piciem- może być zwykła przegotowana woda, wtedy pęcherzyk powietrza się cofnie, Maluszkowi nie chce się odbić po posiłku a po skończonym piciu powinien unieść się z powrotem do góry i dziecku powinno się już odbić.