Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Szkoła > Akceptacja w szkole

Moje dziecko jest alergikiem- czy mogę je szczepić

Spora część rodziców nie szczepi swoich dzieci z powodu ich alergii, Moje dziecko jest alergikiem- czy mogę je szczepić nie każdy wie czy może zaszczepić maleństwo.

Alergia nie zwalnia malca z tych szczepień, które są obowiązkowe. Podanie szczepionki może być niewskazane jedynie czasowo, w okresie zaostrzenia objawów alergicznych, czyli przy nasilonej wysypce, dużej pokrzywce lub wystąpieniu u dziecka duszności.

Dziecka uczulonego na pyłki roślin lepiej nie szczepić w momencie największego pylenia drzew, chwastów oraz traw. Moje dziecko jest alergikiem- czy mogę je szczepić Uodparniając smyka uczulonego na pokarmy, trzeba zachować szczególną ostrożność w sytuacji, gdy nie toleruje on białka kurzego. Na jego bazie przygotowywane są niektóre szczepionki np. szczepionka przeciw grypie. Moje dziecko jest alergikiem- czy mogę je szczepić W takiej sytuacji, gdy nasze dziecko jest alergikiem należy o wszystkim poinformować lekarza, a on wykona odpowiednie kroki i podejmie decyzję czy szczepić dziecko czy też tego nie robić.