Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Szkolnictwo ponadgimnazjalne > Rynek pracy a szkoły zawodowe

Nauka w liceum w Wielkiej Brytanii

Granice krajów Europy Zachodniej stoją szerokim otworem przed Polakami. Nauka w liceum w Wielkiej Brytanii Obywatele naszego kraju wykorzystują nie tylko możliwość zarobkowej pracy za granicą. Młodzi Polacy coraz częściej emigrują za granicą po to by zdobyć wykształcenie. Absolwenci gimnazjów są na tyle odważni by liceum kończyć w Wielkiej Brytanii a nie w Polsce. Dyplom ukończenia liceum w kraju anglosaskim otwiera im drogę do studiów zagranicznych. Jak na razie jednak na naukę w liceum w Wielkiej Brytanii mogą sobie pozwolić uczniowie lepiej sytuowanych rodziców. Nauka w liceum w Wielkiej Brytanii Jeśli już bowiem decydują się na naukę w szkole średniej zagranicą to wybierają przede wszystkim uczelnie prywatne. Roczne czesne za naukę w prywatnej placówce kształtuje się na poziomie 30 000 funtów. Należy również mieć świadomość, że poziom nauczania w prywatnych szkołach średnich w Wielkiej Brytanii jest zdecydowanie wyższy niż w liceach publicznych w naszym kraju. Szkoły średnie w Wielkiej Brytanii mają program nauczania tak skonstruowany by absolwenci mieli jak największe szanse na dostanie się na studia. Nauka znacząco się różni od tego co polscy uczniowie dobrze znają. Nauka w liceum w Wielkiej Brytanii W Wielkiej Brytanii stawia się bardziej na kreatywne myślenie niż odtwórcze wkuwanie materiału.