Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Kosmetyki niemowlaka > Szampon do włosów

Po co czytać

Po co czytać dzieciom książki? Po co namawiać dzieci do ich czytania. Otóż istnieje wiele powodów, dla których warto to robić, ale niestety większość rodziców nie ma na to czasu.

Badania wykazały, że maluchy, którym czytano książeczki lepiej radzą sobie w szkole i w nauce. To dzięki temu, że dziecko słuchając ćwiczy swoją pamięć, koncentrację i rozwija wyobraźnię. Książki dostarczają pojęć myślowych, czytanie książek uczy tworzyć obrazy w naszej głowie. Książki dostarczają dzieciom jak i nam dorosłym wiedzy o innych krajach, kulturach, o przyrodzie, o tym wszystkim, o czym chcielibyśmy dowiedzieć się
czegoś więcej czyli pomagają rozwijać nasze zainteresowania. Dzięki czytaniu książek mamy bogatsze słownictwo i w sposób płynniejszy potrafimy się wypowiadać, także warto czytać książki już od najmłodszych lat.

Często zdarza się tak, że nasze dzieci siedzą w domu i się nudzą. Po co czytać Pora to zmienić. Jest wiele świetnych zabaw, w które możemy bawić się w mieszkaniu z naszą pociechą. Jedną z nich jest „Raz dwa Trzy, baba Jaga patrzy” Zabawa jest bardzo prosta. Osoba, która prowadzi  zabawę jest Babajagą i stoi tyłem do dzieci. Kiedy Babajaga mówi „raz, dwa, trzy Babajaga patrzy” odwraca się, a dzieci zatrzymują się bez ruchu w różnych pozycjach. Babajaga przechodzi pomiędzy dziećmi i patrzy  tak długo aż ktoś się poruszy. Ten, kto pierwszy się ruszy zostaje nową Babajagą i zabawa rozpoczyna się na nowo. Po co czytać Kolejną świetną zabawą jest „Ciepło i zimno”. To jedna z najprostszych zabaw. Polega na schowaniu jakiegoś przedmiotu przez uczestników zabawy. Jedna osoba wychodzi, a reszta dzieci chowa gdzieś przedmiot. Jeśli osoba szukająca jest blisko dzieci mówią „ciepło” jeśli jest jeszcze bliżej krzyczy się „gorąco” natomiast jeśli szukamy w złym miejscu krzyczy się „zimno”. Po znalezieniu przedmiotu, wybiera się inną osobę do szukania.

Świetną zabawą jest również „Piłka i kolory” Zabawa jest bardzo prosta. Można bawić się w nią dwie osoby, ale im więcej dzieci, tym lepiej i weselej. Potrzebna jest  nam piłka, którą rzuca się do siebie wymieniając różne kolory. Na hasło „czarny” piłki nikt nie można złapać. Po co czytać Jeśli bawimy się w tę zabawę w więcej niż dwie osoby, to uczestnik, który złapał piłkę na kolorze czarnym odpada z gry.

Źródło: http://apedukacjabiurokarier.pl/