Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Żywienie dziecka > Problem otyłości u dzieci

Spędzanie czasu z rówieśnikami

Jak wiadomo, każdy z nas czuje się o wiele lepiej w towarzystwie ludzi w podobnym wieku. Spędzanie czasu z rówieśnikami Ciężko jest się dogadać z kimś starszym, jeszcze trudniej z kimś młodszym. Również dzieci mają potrzebę spędzania czasu ze swoimi rówieśnikami, lub dziećmi zbliżonymi wiekowo. Warto więc zatroszczyć się o to, by nasze dziecko spędzało czas z innymi dziećmi w podobnym wieku, nie tylko w murach szkolnych.
Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim rozwija to umiejętność budowania relacji u dziecka. Znacznie łatwiej jest w późniejszych latach zawierać przyjaźnie komuś, kto w dzieciństwie obracał się wśród innych dzieci. Spędzanie czasu z rówieśnikami Wiadomo, że o wiele łatwiej jest budować coś, z czym mieliśmy do czynienia wcześniej. Jeśli dziecko jest odizolowane od rówieśników, wtedy o wiele trudniej będzie mu nawiązywać kontakty z innymi ludźmi w przyszłości, gdy dorośnie. Stanie się autsajderem i będzie miało spore problemy z prawidłowym rozwojem. Warto więc ułatwić dziecku kontakty z innymi dziećmi, bo będzie to miało skutki nie tylko w teraźniejszości, ale także będzie swego rodzaju fundamentem pod dojrzewanie naszej pociechy.
Dzieci znane są tego, że zawsze mają nadmiar energii, który musza jakoś wykorzystać, bo inaczej robią się nieznośne. O wiele lepiej tego nadmiaru pozbywa się w towarzystwie. Dlatego dziecko, które często bawi się ze swoimi rówieśnikami zdaje się być szczęśliwsze, nie czuje się samotne, ani odrzucone. Spędzanie czasu z rówieśnikami Dobrze jest więc odwiedzać znajomych, którzy mają dzieci, bądź też chodzić z dziećmi na spacery na plac zabaw, gdzie na pewno szybko nasza pociecha znajdzie kompana do wspólnej zabawy.