Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Matura > A może Szkoła Policealna

Studia pielęgniarskie

Żeby być pielęgniarka czy pielęgniarzem trzeba ukończyć studia medyczne na kierunku pielęgniarstwo. Studia pielęgniarskie Kiedyś w Szkołach Policealnych był taki kierunek, ale go wycofali. Na każdym Uniwersytecie Medycznym w ofercie rekrutacyjnej znajduję się ten kierunek. Z roku na rok coraz ciężej się dostać, chętnych nie brakuje.

Studia trwają 6 semestrów i po nich bronimy licencjat, a później przystępujemy do egzaminu dyplomowego i po pozytywnym zdaniu otrzymujemy prawo wykonywania zawodu. Studia pielęgniarskie Oczywiście można nadal studiować na tak zwanych studiach II stopnia czyli magisterskie.

Najcięższym przedmiotem na studiach jest anatomia. To koszmar każdego studenta Uniwersytetu medycznego. Trzeba perfekcyjnie opanować wszystkie kości i mięśnie człowieka, przyczepy nerwów i znać topografię, funkcję innych narządów i organów.  Fizjologia człowieka również nie należy do najłatwiejszych i przyjemniejszych, ale wszystko jest do zdania. Najważniejsza jest systematyczność i chodzenia na zajęcia i wykłady. Gdy materiału się nazbiera zbyt dużo to później ciężko nadrobić zaległości. W trakcie studiów studenci odbywają praktyki na różnych oddziałach szpitali i tam uczą się praktycznej nauki zawodu. Jest również taki przedmiot jak podstawy pielęgniarstwa i na nich w specjalnie przystosowanych salach studenci uczą się wszystkich czynności: Studia pielęgniarskie zaczynając od ścielenia łóżka, kąpieli pacjentów w łóżku, potem zaczynają uczyć się wszystkich iniekcji, zabiegów dorektalnych i innych czynności, które musi umieć wykonać pielęgniarka.