Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Wolny czas > W co lubią bawić się dzieci?

Studia- to nie jedyny wybór

Absolwent szkoły średniej powinien zdać sobie sprawę z jednej ważnej rzeczy. Studia- to nie jedyny wybór Lepiej być wysoko wykwalifikowanym pracownikiem fizycznym niż absolwentem byle jakiej uczelni. Można wymieniać bez końca kierunki studiów, które dają niewielkie szanse na rynku pracy. Absolwenci tego typu kierunków w akcie desperacji podejmują pracę poniżej kwalifikacji. Szacuje się, że liczba bezrobotnych wśród absolwentów wyższych uczelni może utrzymywać się na poziomie nawet 20 %. Ponadto przedstawiciele niektórych zawodów, do których wykonywania nie potrzeba dyplomu wyższej uczelni zarabiają więcej niż nauczyciele, urzędnicy czy nawet lekarze. Studia- to nie jedyny wybór Mowa tu między innymi o kucharzach, technik elektroniki czy księgowych. Przedstawiciele wyżej wymienionych zawodów nie rzadko osiągają wpływy wyższe niż absolwenci wyższych uczelni. W przypadku informatyki nie trzeba nawet kończyć uczelni wyższej. Samouka,prowadzącego własną firmę, który potrafi wykonać przepiękne strony internetowe nikt nie będzie pytał o dyplom wyższej uczelni. Między bajki trzeba włożyć więc to, że do wykonywania poszczególnych zawodów trzeba mieć koniecznie dyplom wyższej uczelni. Studia- to nie jedyny wybór Niejednokrotnie okazuje się, że pięć lat nauki na studiach wyższych lepiej poświecić na rozkręcanie swojego biznesu.