Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Nastolatki > System nauczania w gimnazjum

Studia- z pasji czy z obowiązku?

Konkurencja na rynku pracy jest przeogromna. Studia- z pasji czy z obowiązku? Nic więc dziwnego, że absolwentom szkól średnich towarzyszy ogromny stres jeśli chodzi o wybór wyższej uczelni. Czy lepiej iść za głosem serca i wybrać kierunek studiów zgodny ze swoją pasją? Wielu studentów chowa głęboko swoje pasje, preferencje i wybiera taki kierunek studiów, który zagwarantuje im pewną, dobrze opłacalną pracę. Sprawa z wyborem kierunku studiów jest tym trudniejsza, że co jakiś czas w ofercie uczelni pojawiają się zupełnie nowe kierunki. Jeśli chodzi o kierunki techniczne to najlepiej na rynku pracy radzą sobie absolwenci elektroniki, informatyki czy kierunków budowlanych. Studia- z pasji czy z obowiązku? W tym segmencie pojawiła się jednak zupełna nowość w postaci kierunku kryptologii. Studenci w trakcie nauki zapoznają się z tajnikami szyfrowania poufnych informacji. Osoby z talentami do przedmiotów ścisłych powinny zainteresować się inżynierią nanostruktur oferowaną przez Uniwersytet Warszawski. Nanotechnologia w najbliższej przyszłości podbije świat. Idąc tym tropem, dobrze rokować na przyszłość może również mikroelektronika proponowana przez Akademię Górniczo-hutniczą. Studia- z pasji czy z obowiązku? Najlepiej szukać takich kierunków, które będą stanowić kompromis pomiędzy naszymi zainteresowaniami a perspektywami na rynku pracy.