Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Wolny czas > Wycieczki dla dzieci

Szkoła zawodowa- na pewno dobry wybór?

Zewsząd płyną informacje o tym jak duże szanse na rynku pracy daje absolwentom gimnazjum nauka w szkole zawodowej. Szkoła zawodowa- na pewno dobry wybór? Czy jest to jednak prawda, czy nauka w szkole zawodowej daje konkretną profesję? Prawda jak zwykle znajduje się pośrodku. Przez wiele długich lat szkolnictwo zawodowe w naszym kraju znajdowało się w głębokiej zapaści. Przez ten czas wiele szkół mogło zapomnieć o dopłatach z samorządów, mnóstwo kierunków zostało zamkniętych. Szkoła zawodowa- na pewno dobry wybór? Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wybór szkoły ponadgimnazjalnej będzie miał ogromy wpływ na całą resztę życia. Nawet osoba będąca w gimnazjum powinna przefiltrować rynek pracy, sprawdzić na, które zawody jest największe zapotrzebowanie. Szkoła zawodowa- na pewno dobry wybór? Jeśli ktoś nie ma predyspozycji do tego by kontynuować naukę, brakuje mu samo-zapału to szkoła zawodowa może być dobrym wyborem.