Jesteś tutaj: benjamin.edu.pl > Szkolnictwo wyższe > Humanista jest przegrany?

Wybór liceum czym się kierować?

Marzeniem każdego rodzica jest to by jego dziecko dostało się do jak najlepszego liceum. Niestety, nie jest to łatwe. Ilość osób przypadających na jedno miejsce może być całkiem spore. Uczniowie aplikujący do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych osiągają też bardzo wysokie wyniki na testach gimnazjalnych. Najwyżej plasowane licea ogólnokształcące w rankingach rekrutację rozpoczynają nawet od 135 pkt. Dzieci analizując poszczególne szkoły powinny przede wszystkim patrzeć na to na, którym miejscu w rankingu plasuje się dana placówka. Tego typu informacje można znaleźć w lokalnych gazetach. Rodzice jak również uczniowie powinni ponadto wziąć pod uwagę na jakim poziomie uczniowie z poszczególnych placówek zdają egzamin maturalny. Im wyższy odsetek zdających tym większa szansa na to, że dziecko z powodzeniem poradzi sobie z maturą i dostanie się na wymarzony kierunek.